Číslo 18

Oznamy pre 18. číslo infolistu.

Sviatosť manželstva chcú uzavrieť:

Adam Gajdoš & Jana Kaňuchová.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli uzavrieť sviatosť manželstva, nech to hlási na farskom úrade

Od 1. septembra dôjde k zmene telefónneho čísla na farský úrad z dôvodu zrušenia pevnej linky dávame do pozornosti nové telefónne čísla. Nové telefónne čísla namiesto pevnej linky: farár: 0948 137 036

       kaplán: 0948 386 739

Nové telefónne čísla nájdete vždy v hlavičke infolistu.

Púť Šaštín – Velehrad 29. – 30. 8. 2019 sa z dôvodu malého záujmu neuskutoční.

Zapisovanie úmyslov na sv. omše:

Komárany v nedeľu 25. 8. po sv. omši.

Úmysly apoštolátu modlitby na september: Všeobecný úmysel: Za politikov, vedcov a ekonómov, aby spolupracovali pri ochrane svetových morí a oceánov.

Úmysel našich biskupov: Aby sa na príhovor Sedembolestnej Panny Márie uchovávala a rozmnožovala viera v našej krajine aj vďaka kresťanskej výchove našich detí v rodinách a školách.

Víkendové kurzy pre snúbencov: Organizátor: Arcidiecézne centrum pre rodinu v spolupráci s Inštitútom rodiny v Košiciach.

Charakteristika: Kurzy prípravy na manželstvo patria do obdobia blízkej prípravy na manželstvo. Sú určené pre páry, ktoré sa spoznávajú a zvažujú spoločnú cestu do manželstva. Metodika bola vypracovaná v rámci projektu Pastoračného plánu Katolíckej cirkvi na Slovensku na roky 2007-2013 predloženého Konferenciou biskupov Slovenska, vychádza z odporučení dokumentu Pápežskej rady pre rodinu Príprava na sviatosť manželstva (1996) a bola inšpirovaná aj mnohými domácimi i zahraničnými materiálmi a skúsenosťami.

Doba trvania: tri dni (piatok, sobota, nedeľa). Miesto: Penzión Augustineum v Bardejovských Kúpeľoch, Kláštor minoritov v Brehove. Termíny kurzov a registrácia: Pripravované kurzy:

Brehov, 25.-27. 10. 2019 (registrácia od augusta 2019)

Bardejovské Kúpele, 8.-10. 11. 2019 (registrácia od septembra 2019)