Prihlasovanie na sviatosť birmovania:

Prihlášky na birmovku pre deviatakov (od septembra) a starších si môžete vyzdvihnúť s sakristiách kostolov a vyplnenú odovzdať čím skôr kňazovi po sv. omši alebo osobne na fare.

Tábor – posledné voľné miesta: Pozývame deti vo veku 6 až 14 rokov na letný tábor v termíne 04.08. – 09.08.2024 v priestoroch Floriho chaty v okrese Bardejov. Cena je 180 €. Vyplnenú prihlášku a poplatok odovzdajte kňazom čím skôr.

Púť do Gaboltova: V sobotu 20. 7. odchod autobusu o 14.30 príchod vo večerných hodinách podľa dohody. Prihláste sa čím skôr v sakristiách alebo telefonicky u p. farára alebo p. kaplána.

Výlet na Kapušiansky hrad: V stredu 24.7. Vás pozývame na farský výlet. Odchod vlakom 8.17 zo Soli, návrat vlakom 14.38 hod.

Blahorečenie Jána Havlíka: Slovensko čaká veľká udalosť, v sobotu 31. augusta 2024 o 10.00 v Šaštíne (areál baziliky) bude blahorečenie Božieho služobníka Jána Havlíka, mučeníka vernosti (12.02.1928 – 27.12.1965). Hlavným celebrantom bude kardinál Marcello Semeraro, prefekt Dikastéria pre kauzy svätých. O 8.00 sa začne modlitbový program a po sv. omši od 12.30 bude možnosť pomodliť sa pri relikvii nového blahoslaveného. V nedeľu 1. septembra bude o 11.00 ďakovná sv. omša v Bratislave – Ružinove (Kostol sv. Vincenta de Paul) spojená s uložením relikvií. KBS a Misijná spoločnosť sv. Vincenta de Paul pozývajú kňazov spolu s veriacimi na blahorečenie Božieho služobníka Jána Havlíka. Viac informácií nájdete na www.janhavlik.sk.

Deň starých rodičov a seniorov si v Cirkvi pripomenieme v nedeľu 28. júla, ktorá je po sviatku sv. Joachima a sv. Anny. Má pozostávať z troch častí: návštevy starých ľudí, z osobitnej sv. omše venovanej seniorom a z pietnej spomienky na zomrelých starých rodičov. Svätý Otec František za tému dňa zvolil slová: „Neopusť ma v čase staroby“ (Ž 71,9). Slávenie Štvrtého svetového dňa starých rodičov a seniorov nás pozýva „aby sme spoločne – starí rodičia, vnúčatá, mladí ľudia, seniori, členovia jednej rodiny – budovali širšie „my“ cirkevného spoločenstva. Práve táto familiárnosť, zakorenená v Božej láske, prekonáva každú formu kultúry skartovania a osamelosti“ (kardinál Kevin Farrell, prefekt Dikastéria pre laikov, rodinu a život). Posolstvo pápeža Františka, modlitba, pastoračné usmernenia a grafické materiály sú na: https://rodina.kbs.sk/sekcia/podujatia/svetovy-den-starych-rodicov-a-seniorov.