Číslo 15

Oznamy

Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať:

Ing. Milan Tuček

Ing. Miroslava Kopčáková

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli uzavrieť sviatosť manželstva, nech to hlási na farskom úrade.

Tábor: V čase od 9.8.-11.8.2021 sa v našej farnosti uskutoční denný detský letný tábor. Záujemcovia si môžu vyzdvihnúť prihlášku, ktorú je potrebné čo najskôr odovzdať kňazovi hocikedy po sv.omši. Tábor bude v rozmedzí dňa od 8:00 –  do 14:00. Cena je 10€ na dieťa. Počas dňa je zabezpečená strava a pitný režim. Čakajú nás farské hry plné súťaží a zábavy 🙂 Ohľadne vyhlášky v rámci pandémie (negat. test a pod.) vás budeme čo najskôr informovať.

Arcidiecézna púť Gaboltov 2021 Piatok až nedeľa 16. -18. júla sa uskutoční arcidiecézna púť ku Škapuliarskej (Karmelskej) Panne Márii. Program nájdete na plagátoch v kostoloch.

Katolícka charita vyhlásila celonárodnú zbierku na pomoc susedom na južnej Morave, ktorých vo štvrtok 24. júna náhle zasiahlo ničivé tornádo. Ľudia zo Slovenska môžu posielať finančnú pomoc pre ľudí, ktorí prišli o všetko, prostredníctvom stránky alebo účtu Charity. Dary zo zbierky budú použité na humanitárnu pomoc najviac zasiahnutým rodinám a jednotlivcom v regióne Brěclavsko a Hodonínsko. Na konkrétne využitie daru dohliadne lokálny partner SKCH, Diecézna charita Brno, ktorá taktiež vyhlásila zbierku na pomoc ľuďom zasiahnutým náhlou prírodnou katastrofou. Finančnú pomoc môžete posielať prostredníctvom stránky

charita.darujme.sk/pomoc-ludom-vo-svete/ alebo na účet SK93 1100 0000 0029 4546 3097, variabilný symbol 859.

Stále aktuálne: Oblečenie do kostola. Začali horúce dni a s tým je spojený aj problém nášho obliekania. Keď budete rozmýšľať čo si obliecť do kostola, máme niekoľko odporúčaní. Pre ženy: Vhodná je dlhšia sukňa, či nohavice, aby boli nohy zahalené. Minimálne by sukňa i nohavice mali siahať aspoň približne do polovice lýtok. Horná časť odevu (napr. blúzka) – kompletne zahaľujúca trup, bez väčšieho výstrihu a s aspoň krátkym rukávom. (nie tričko na ramienka) Pre mužov:  Jednoznačne dlhé nohavice. Je nedôstojné ísť do kostola v kraťasoch.
Horná časť odevu (napr. košeľa) – ideálna je klasická, odporúča sa aby bol radšej aj dlhý rukáv. V prípade kratšieho rukávu sa tiež odporúča aby bol, pokiaľ možno, aspoň o kúštik dlhší než lakeť. Určite nie tielko. Keďže kostol je najposvätnejšie miesto v našej dedine, je potrebné zvoliť správne oblečenie.