Číslo 17

Oznamy

Tábor

V čase od 9.8. – 12.8. pozývame na denný letný tábor našej farnosti v areáli ZŠ Soľ. Od 8:00 – 14:00 nás čaká kopec hier, súťaží a zážitkov. Cena je 10 eur. Prihlášky si vyzdvihnite v kostole a čo najskôr ju odovzdajte kňazovi.

Doprava Pochopiteľne v deň stretnutia bude doprava v Košiciach s istými obmedzeniami a k štadiónu Lokomotíva a k Luníku IX sa nebude možné dostať osobnými autami alebo autobusmi. Tie budú odstavené na záchytných parkoviskách. Z toho dôvodu bude zabezpečená kyvadlová doprava zo záchytných parkovísk. Po registrácii autobusu dostane zodpovedná osoba spätný mail s organizačnými pokynmi a podrobnými inštrukciami k parkovaniu autobusov. Košický samosprávny kraj ponúka aj možnosť zabezpečenia dopravy autobusmi ZADARMO na stretnutia pre účastníkov do Košíc a späť. Prosíme záujem z farnosti nahlásiť čím skôr (najneskôr do 20. augusta 2021) na infoke@navstevapapeza.sk. Košický samosprávny kraj vás následne bude v tejto veci kontaktovať a dohodne logistiku. Rovnako bude v tento deň, 14.9.2021, bezplatná Mestská hromadná doprava na celom území Košíc.

Slávenie svätej omše na sviatok Povýšenia Svätého kríža Na štadióne TJ Lokomotíva, ako aj na Luníku IX, v tento deň v rámci programu nebude slávená svätá omša, preto vám odporúčame zúčastniť sa svätej omše doma vo farnosti, ak je to možné aj vzhľadom na časové nastavenie. V Katedrále sv. Alžbety bude možnosť účasti na svätej omši o 11:00 hod., predovšetkým pre účastníkov zo vzdialenejších miest, ktorí budú cestovať od skorého rána. Upozorňujeme ale, že presun po svätej omši na štadión TJ Lokomotíva bude peši. Taktiež v ďalších kostoloch budú slávené sväté omše podľa farských rozpisov. V prípade záujmu môžete kontaktovať košické farnosti. (Pripravuje sa aj mapka farností a kostolov s rozpismi svätých omší).

Dobrovoľníctvo Podujatie takéhoto charakteru sa nezaobíde bez ochotných dobrovoľníkov. Prosíme o pomoc s náborom a oslovovaním dobrovoľníkov a zároveň o súčinnosť, ak budeme potrebovať overiť, či daná prihlásená osoba je schopná a dôveryhodná pre danú službu. Pripájame aktívny link na prihlasovanie dobrovoľníkov, kde sú podrobné informácie o termínoch a službách. Prosíme zvlášť zrelých dospelých, ktorí by nám pomohli s organizáciou, aby sa mladí mohli v čo najväčšom počte zúčastniť priamo stretnutia s pápežom Františkom, ktorý k nám príde práve za nimi.

Duchovná príprava Prosíme vás o modlitbovú podporu návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku. Od 15. augusta bude prebiehať spoločná duchovná príprava cez Katolícke médiá a sociálne siete, ktorú vám dávame do pozornosti.

Info. o návšteve pápeža a jeho programe nájdete na: Webovej stránke:  https://www. navstevapapeza.sk, Facebooku:  https://www.facebook. com/stretnipapeza/, Instagrame: https://instagram.com/stretni papeza, kosice@navstevapapeza.sk,  infoke@navstevapapeza.sk,     +421 948 246 031, +421 948  246 032, Pre obrovoľníkov:  dobrovolnicike @navsteva papeza.sk, +421 948 246 033